Baza wiedzy

Żeliwo sferoidalne - właściwości, cechy i zastosowanie

Żeliwo sferoidalne - jakie są jego właściwości, cechy i zastosowanie? Żeliwo to najliczniej reprezentowana grupa odlewniczych stopów żelaza (Fe). Konkretniej, są to stopy żelaza z węglem, w których zawartość węgla wynosi powyżej 2%, z maksymalną zawartością wahającą się w przedziale od 3,8% do 6,7%. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o żeliwie, jego właściwościach i zastosowaniu, […]

Szacunkowa waga odlewu - jak ją obliczyć? Wzór i kalkulatory on-line

Jak sprawdzić jaka jest szacunkowa waga odlewu? Obliczanie wagi odlewów jest ważne dla prawidłowej pracy każdej odlewni, nawet tej niewielkiej i zupełnie hobbystycznej. W końcu wybierając materiał do swojego projektu odlewniczego potrzebujesz takiego, który będzie odpowiadać Twojemu budżetowi, a jednocześnie będzie spełniał funkcje odpowiednie jego przeznaczeniu.

Jaki materiał wybrać na odlew?

Trwałość i niezawodność, podobnie jak dobra ruchomość konstrukcji i maszyn, zależą w dużej mierze od materiałów z jakich zostały wykonane. Wybór tworzywa z jakiego powstaną potencjalne odlewy jest jednym z pierwszych kroków w zapewnieniu najwyższej jakości elementów i instalacji oraz satysfakcjonującego efektu końcowego. Chcesz wiedzieć jak wybrać materiał na odlew? 

Czym różni się staliwo od żeliwa?

Odlewnictwo jest jedną z podstawowych technologii wytwarzania przedmiotów – a konkretnie odlewów – z metali, ich stopów i innych materiałów. Nie bez powodu to metal jest podstawowym tworzywem, z którego korzysta się chociażby podczas budowy konstrukcji, maszyn, urządzeń i narzędzi. W końcu to materiał wytrzymały odporny na uszkodzenia, o dobrej skrawalności. Chociaż metal sam w sobie jest bardzo twardy, można obrabiać go poprzez dodatki stopowe, dzięki którym zyskuje plastyczność. I tak też łącząc żelazo z węglem, otrzymujemy staliwo oraz żeliwo. Jakie są zatem różnice pomiędzy staliwem a żeliwem? Jakie są ich właściwości, zalety i zastosowania?

Masy furanowe (furfurylowe) w odlewnictwie

Masy furanowe stanowią obecnie bodaj najbardziej rozwijającą się gałąź żywic syntetycznych. Nie są one jednak nowym wynalazkiem, ponieważ spoiwa bazujące na żywicach furfurylowych, zwanych potocznie furanowymi, znalazły zastosowanie jako składnik mas formierskich już w roku 1958. Z tego artykułu dowiesz się czym jest masa formerska, jakie zastosowanie w odlewnictwie znajdują masy furanowe, jakie są wady mas furfurylowych i jak ich zastosowanie ma się do ekologii.
Zakład Odlewniczy Książnice Małe
Odlewy z żeliwa szarego, żeliwa sferoidalnego, żeliwa stopowego, staliwa węglowego i stopowego, staliwa odpornego na korozję i ścieranie. Obróbka mechaniczna odlewów oraz metali z wykorzystaniem maszyn takich jak: tokarki, frezarki, wytaczarki, wiertarki i inne. Na życzenie klienta jesteśmy również w stanie pomalować odlewy natryskowo.
DANE KONTAKTOWE
NIP
682-17-97-221
REGON
521171681
KRS
0000956494
NUMER KONTA
02 1090 1665 0000 0001 4990 7276
ADRES
32-130 Koszyce, Książnice Małe
TELEFON
797 290 707
EMAIL
kontakt@odlewnictwo.pl
BIURO HANDLOWE
30-442 Kraków, ul. Zawiła 45
Prawa autorskie © 2022 Zakład odlewniczy Książnice Małe sp. z o.o.. Wszelkie prawa zastrzeżone. Odlewnia żeliwa Kraków | odlewnia staliwa Kraków

chevron-down