Obróbka mechaniczna

Chcesz zmienić zewnętrzne rozmiary bądź kształt metalu, podzielić produkt z tego materiału na części czy też zmienić jego grubość? W każdym z tych przypadków możesz skorzystać z naszych usług, polegających na obróbce mechanicznej. Już teraz możemy dowolnie zmodyfikować elementy, aby były zgodne z wytycznymi naszych klientów.
Obróbka mechaniczna może przybierać wiele form takich jak – cięcie, gięcie, frezowanie, toczenie, kucie, piaskowanie, spawanie, hartownie, skrawanie, tłoczenie, walcowanie czy szlifowanie. Naszym zadaniem jest wykonanie usługi przy użyciu najskuteczniejszej metody. To pozwala uzyskać nam zawsze oczekiwany efekt końcowy w postaci zmiany wymiarów elementu wykonanego z metalu. Podczas obróbki mechanicznej korzystamy z innowacyjnych maszyn oraz urządzeń, aby ostatecznie zagwarantować produkt o wyznaczonych właściwościach, zgodnych z wymaganiami naszych klientów.
Oto dlaczego nasze odlewy są tak dobre i warto się na nie zdecydować
Zapewniamy produkty zgodne z wytycznymi.
Zajmujemy się precyzyjną obróbką metalowych elementów.
Zapewniamy dokładność co do tysięcznych milimetra.
Wykonujemy produkty w krótkim czasie – każdy element powstaje w kilka sekund.
Zajmujemy się obróbką mechaniczną, korzystając z gięcia, skrawania i z wielu innych metod.
Dopasowujemy metodę obróbki do potrzeb naszych klientów.
Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Zatrudniamy doświadczonych fachowców, którzy nie boją się niestandardowych projektów.
odlewy żeliwne i odlewy staliwne
odlewy z żeliwa i staliwa Kraków Zakład Sobczyk
odlewy ze staliwa i żeliwa
Odlew żeliwny i odlew staliwny
odlewy żeliwne i odlewy staliwne w Krakowie i okolicach
Odlew staliwny i żeliwny

Chcesz wiedzieć więcej?

11 lipca, 2023
Wady odlewów - skąd się biorą i jaka jest ich specyfika?

Wady odlewów są niepożądanym elementem pracy odlewnika. Wadę odlewu, zgodnie z normą PN-85/H-83105 "Odlewy - Podział i terminologia wad", stanowi zmiana kształtu, jakości powierzchni surowej, naruszenie ciągłości oraz nieprawidłowość struktury wewnętrznej odlewu. Z tego artykułu dowiesz się: czym jest wada odlewu, jakie są rodzaje wad odlewu, jaka jest charakterystyka przykładowych, najpopularniejszych wad odlewu, jak zapobiegać […]

Read more
24 kwietnia, 2023
Masy bentonitowe w odlewnictwie - właściwości, aspekt ekologiczny i praktyczne zastosowanie

W wysoce uprzemysłowionych krajach 60 - 85% odlewów ze stopów żelaza wytwarza się w masach formierskich wiązanych bentonitem. Jednym z rodzajów glin formierskich, będących spoiwami osnowy (czyli formierskiego piasku kwarcowego 1K➗4K), są gliny montmorylonitowe, a więc bentonity. To właśnie te gliny mają szerokie zastosowanie w wykonaniu mas formierskich na drobne i średnie odlewy, szczególnie kiedy mowa o odlewniach zmechanizowanych i zautomatyzowanych. Masy bentonitowe nie bez powodu są jednymi z najczęściej stosowanych w odlewnictwie żeliwa mas formierskich. W końcu są wydajne i ekonomiczne, a wykonane z ich wykorzystaniem formy precyzyjne i solidne. Dzięki coraz nowszym odkryciom mają zadatki na najbardziej ekologiczne masy formierskie. Nie pozostają jednak bez wad. Jakich? Dowiedzą się Państwo z tekstu.

Read more
16 marca, 2023
Obróbka cieplna staliwa - wszystko co musisz wiedzieć

Obróbka cieplna staliwa Obróbka cieplna jest zespołem zabiegów technologicznych, których proces polega kolejno na: nagrzaniu przedmiotu do pożądanej temperatury, utrzymaniu go w niej przez wymagany czas, aby ostatecznie chłodzić go z zadaną prędkością. Dzięki temu można uzyskać odpowiednie właściwości obiektu podlegającego obróbce cieplnej. Nas natomiast, w dzisiejszym tekście, interesować będzie obróbka cieplna staliwa. Chcesz dowiedzieć […]

Read more

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera, a raz w miesiącu otrzymasz od nas eksperckie treści, nowinki z branży odlewniczej i informacje o specjalnych ofertach.

Twoje dane są bezpieczne. Sprawdź jak przetwarzamy dane.

Zgoda 1 *
Zgoda 2 *
ENGIMETAL Sp. z o.o.
Odlewy z żeliwa szarego, żeliwa sferoidalnego, żeliwa stopowego, staliwa węglowego i stopowego, staliwa odpornego na korozję i ścieranie. Obróbka mechaniczna odlewów oraz metali z wykorzystaniem maszyn takich jak: tokarki, frezarki, wytaczarki, wiertarki i inne. Na życzenie klienta jesteśmy również w stanie pomalować odlewy natryskowo.
DANE KONTAKTOWE
NIP
682-17-97-221
REGON
521171681
KRS
0000956494
NUMER KONTA
02 1090 1665 0000 0001 4990 7276
ADRES
32-130 Koszyce, Książnice Małe
TELEFON
797 290 707
EMAIL
kontakt@odlewnictwo.pl
BIURO HANDLOWE
30-442 Kraków, ul. Zawiła 45
Prawa autorskie © 2022 Zakład odlewniczy Engimetal sp.z.o.o (dawniej Zakład odlewniczy Książnice Małe sp. z o.o.). Wszelkie prawa zastrzeżone. Odlewnia żeliwa Kraków | odlewnia staliwa Kraków

chevron-down